Konwerter ETHERNET na Pętla Prądowa CLO
ADA-13028LMG

Konwerter ETHERNET na Pętla Prądowa CLO* Cena dostępna w odpowiedzi na zapytanie ofertowe
Konwerter ADA-13028LMG jest urządzeniem służącym do transmisji danych pomiędzy urządzeniami wyposażonymi w interfejs Pętli Prądowej CLO przez sieć LAN/WAN. Praca w sieci ETHERNET może odbywać się w trybie wirtualnego portu szeregowego, mostu szeregowego TCP, mostu szeregowego UDP, gniazd TCP, gniazd UDP,MODBUS Data Gateway`a. MODBUS Data Gateway konwertuje protokoły MODBUS-RTU/ SUNSPEC master/slave lub MODBUS-ASCII master/slave na protokół MODBUS-TCP/UDP i odwrotnie. Pozwala to na integrowanie urządzeń z MODBUS-RTU/ SUNSPEC/ ASCII z urządzeniami z MODBUS-TCP/UDP w ramach jednej sieci. Posiada wbudowany serwer WWW umożliwiający zdalną konfigurację i zarządzanie przez przeglądarkę internetową. Konwerter umożliwia transmisję danych (bez ingerencji w ich format) przez interfejs Pętli Prądowej CLO z prędkością do 19,2kbps.
Wyposażony jest w listwę zacisków śrubowych dla skrętkowych połączeń Pętli Prądowej CLO i zasilania oraz złącze RJ45 do podłączenia sieci ETHERNET. Urządzenie do swego działania wykorzystuje sygnały: CLO+, CLO-, Rd interfejsu Pętli Prądowej CLO wyprowadzane przez zaciski śrubowe. Do magistrali CLO zbudowanej na ADA-13028LMG można podłączyć do 4 urządzeń pracujących w trybie half duplex. Przystosowany jest do zasilania z zewnętrznego źródła napięcia stałego, którego wartość powinna zawierać się w granicach od 10V do 30V i było dostarczone z zasilacza o mocy 3W. Wyposażony jest w zabezpieczenie przed odwrotną polaryzacja zasilania i zabezpieczenie przeciwprzepięciowe na magistrali CLO. Posiada separację galwaniczną pomiędzy zasilaniem a interfejsem ETHERNET i Pętli Prądowej CLO oraz optoizolację pomiędzy interfejsami CLO a ETHERNET. Konwerter posiada wewnętrzną ochronę przeciwprzepięciową niskoenergetyczną dla każdej linii interfejsu Pętli Prądowej. Jednakże do ochrony odgromowej łącza należy zastosować zewnętrzne ochronniki.
Razem z konwerterem ADA-13028LMG dostarczamy sterowniki dla systemów Windows, Linux.
W systemie Windows (Win98/ME/2000/XP/2003/Vista/7/8/8.1/10/11) po zainstalowaniu sterowników utworzony zostaje dodatkowy port COM. Port ten o kolejnym wolnym numerze np. COM3 może być używany jak standardowy port COM. Nie jest to jednak rzeczywisty port istniejący w komputerze tylko wirtualny tworzony przez system, dlatego programy działające pod DOS i odwołujące się do tego portu COM mogą działać nieprawidłowo.