Konwerter USB na RS232
ADA-I9110

Konwerter USB na RS232* Cena dostępna w odpowiedzi na zapytanie ofertowe
ADA-I9110 jest urządzeniem służącym do zamiany standardu USB na RS-232 bez ingerencji w format przesyłanych danych. Konwerter ADA-I9110 do komunikacji z innym urządzeniem wyposażonym w interfejs RS-232 wykorzystuje linie transmisji danych Rx, Tx, RTS, CTS, DTR, DSR, DCD, RI oraz linię GND(masa). Do swego działania nie wymaga zasilania zewnętrznego – zasilanie z portu USB. W celu separacji interfejsu USB od RS232 zastosowano w torze sygnałowym optoizolację a w torze zasilania przetwornicę izolującą.
Konwerter wspiera asynchroniczną transmisję danych RS-232 z szybkością do 921600 kbps. Jest urządzeniem typu Plug & Play dzięki czemu jest automatycznie wykrywany przez system po przyłączeniu go do magistrali USB. Zastosowanie kabla ze złączami USB typu A-B umożliwia bezpośrednie połączenie z komputerem. Od strony RS-232 konwerter posiada złącze DSUB-9M (męskie).
Razem z konwerterem ADA-I9110 dostarczamy sterowniki, które po zainstalowaniu tworzą w systemie (Windows 98, ME, NT, 2000, XP, Vista, 7, 8) dodatkowy port COM. Port ten o kolejnym wolnym numerze np. COM3 może być używany jak standardowy port COM. Nie jest to jednak rzeczywisty port istniejący w komputerze tylko wirtualny tworzony przez system, dlatego niektóre programy działające pod systemem DOS i odwołujące się do tego portu COM mogą działać nieprawidłowo. Zaletą portu wirtualnego jest znacznie większa szybkość przesyłania danych niż w standardowym porcie COM bo aż do 921,6 kbps.