Konwerter USB na 1-WIRE
ADA-I911W

Konwerter USB na 1-WIRE* Cena dostępna w odpowiedzi na zapytanie ofertowe
Konwerter USB na 1-WIRE ADA-I911W umożliwia podłączenie wielu układów z interfejsem 1-WIRE takich jak: układy do pomiaru temperatury, zegary czasu rzeczywistego, pamięci EPROM, przetworniki A/C, itp. do wspólnej magistrali 1-WIRE. Przejście z interfejsu 1-WIRE na interfejs USB w ADA-I911W zapewnia kontroler magistrali 1-WIRE oraz kontroler USB. Zwalnia to użytkownika od zagłębiania się w dość skomplikowany protokół 1-WIRE.
Konwerter umożliwia więc monitorowanie i/lub sterowanie układami 1-WIRE poprzez interfejs USB w komputerze klasy PC wyposażonym w odpowiednie oprogramowanie. Firma CEL-MAR udostępnia przykładowe oprogramowanie do wizualizacji pomiarów temperatury o nazwie Lämpömittari autorstwa Timo Sara-aho. Program współpracuje z układami do pomiaru temperatury np. DS18S20.
W konfiguracji ustawień programu Lämpömittari, w sekcji MicroLAN należy użyć adaptera o symbolu DS9097U.
ADA-I911W wyposażony jest w żeńskie gniazdo USB typu B do podłączenia interfejsu USB oraz w listwę zacisków śrubowych dla skrętkowych połączeń magistrali 1-WIRE. ADA-I911W zasilany jest z portu USB.
Razem z konwerterem ADA-I911W dostarczamy sterowniki, które po zainstalowaniu tworzą w systemie operacyjnym Windows 98, ME, NT, 2000, XP, 2003, Vista, 7, 2008 dodatkowy port COM. Port ten o kolejnym wolnym numerze np. COM3 może być używany jak standardowy port COM. Nie jest to jednak rzeczywisty port istniejący w komputerze tylko wirtualny tworzony w systemie Windows, dlatego niektóre programy działające pod DOS i odwołujące się do tego porty COM mogą działać nieprawidłowo.