Bezprzewodowy Serwer Portu Szeregowego RS232 na Wi-Fi(802.11b)
z MODBUS-GATEWAY
ADA-14110 - Aktualnie niedostępny

Bezprzewodowy Serwer Portu Szeregowego RS232 na Wi-Fi(802.11b)<br> z MODBUS-GATEWAY* Cena dostępna w odpowiedzi na zapytanie ofertowe
Serwer portu szeregowego ADA-14110 jest urządzeniem służącym do transmisji danych pomiędzy urządzeniami wyposażonymi w interfejs RS232 przez sieć bezprzewodową WLAN. Transmisja danych odbywa się bez ingerencji w format przesyłanych danych. Praca w sieci bezprzewodowej Wi-Fi WLAN może odbywać się w trybie wirtualnego portu szeregowego (serwera portu), mostu szeregowego TCP, mostu szeregowego UDP, gniazd TCP, gniazd UDP, MODBUS Data Gateway"a. MODBUS Data Gateway konwertuje protokoły MODBUS-RTU master/slave i MODBUS-ASCII master/slave na protokół MODBUS-TCP i odwrotnie. Pozwala to na integrowanie urządzeń z MODBUS-RTU/ASCII z urządzeniami z MODBUS-TCP w ramach jednej sieci. Serwer portu obsługuje protokoły TCP, UDP, DHCP, SNMP, SSL/TLS, Telnet, Rlogin, LPD, HTTP/HTTPS, SMTP, ICMP, IGMP, ARP. Posiada wbudowany serwer WWW umożliwiający zdalną konfigurację i zarządzanie przez przeglądarkę internetową. Wyposażony jest w standardowe złącze DB-9M(męskie) interfejsu RS232, listwę zacisków śrubowych do podłączenia zasilania oraz złącze SMA i antenę do podłączenia sieci Wi-Fi.
Serwer portu szeregowego ADA-14110 transmituje dane przez interfejs RS232 z maksymalną prędkością do 230,4kbps.Urządzenie do swego działania wykorzystuje sygnały: Rx, Tx, RTS, CTS, DTR, DSR, DCD interfejsu RS232. Do portu RS232 ADA-14110 można podłączyć centrale telefoniczne, czytniki kodów kreskowych, modemy, wagi, czytniki kart magnetycznych itp.. Serwer portu przystosowany jest do zasilania z zewnętrznego źródła napięcia stałego, którego wartość powinna zawierać się w granicach od 10V= do 30V=, moc pobierana z zasilacza do 4W. Posiada zabezpieczenie przed odwrotną polaryzacja zasilania i zabezpieczenie przeciwprzepięciowe ESD 15kV na liniach interfejsu RS232.
Zasięg transmisji w sieci bezprzewodowej Wi-Fi (IEEE 802.11b):
– w budynkach zawiera się w zakresie od 30m do 150m,
– w terenie otwartym do 300m,
– w terenie otwartym przy zastosowaniu dodatkowych anten kierunkowych do 8000m (anteny muszą się „widzieć”).
Razem z ADA-14110 dostarczamy sterowniki, które po zainstalowaniu tworzą w systemie operacyjnym (Windows 98ME,2000,XP,2003,Vista, 7) dodatkowy port COM. Port ten o kolejnym wolnym numerze np. COM3 może być używany jak standardowy port COM. Nie jest to jednak rzeczywisty port istniejący w komputerze tylko wirtualny tworzony przez system, dlatego niektóre programy działające pod DOS i odwołujące się do tego portu COM mogą działać nieprawidłowo.
Przykład podłączenia konwertera ADA-14110