Konwerter PROFIBUS-DP(RS485) na Światłowód Wielomodowy
ADA-7040BP

Konwerter PROFIBUS-DP(RS485) na Światłowód Wielomodowy* Cena dostępna w odpowiedzi na zapytanie ofertowe
Światłowodowy konwerter ADA-7040BP jest urządzeniem służącym do łączenia urządzeń wyposażonych w interfejs PROFIBUSDP( RS485) bez ingerencji w format przesyłanych danych. Użycie światłowodów zapewnia całkowitą izolację pomiędzy łączonymi urządzeniami oraz odporność na zakłócenia występujące na drodze przesyłowej. Połączenie światłowodowe realizowane jest linią składającą się z dwóch włókien światłowodu wielomodowego, jedno włókno dla sygnału Tx i jedno dla Rx. Użycie dwóch takich konwerterów może posłużyć do komunikacji urządzeń znacznie oddalonych od siebie np. modułów we/wy, sterowników,itp.
ADA-7040BP jest wyposażony w listwę zacisków śrubowych dla połączeń magistrali PROFIBUS-DP(RS485) i zasilania. ADA-7040BP wspiera transmisję danych z prędkością do 1.5Mbps przez parę skrętek podłączanych do zacisków śrubowych. Urządzenie do swego działania wykorzystuje linie A, B - wyprowadzane na listwę zaciskową.
Do magistrali PROFIBUS-DP(RS485) zbudowanej na ADA-7040BP można podłączyć do 32 urządzeń. Ochronę przeciwprzepięciową na każdej linii RS485 wykonano na bazie diod przeciwprzepięciowych i bezpieczników.