Konwerter Światłowód wielomodowy na Pętla Prądowa
ADA-7020
(ADA-M7020)

Konwerter Światłowód wielomodowy na Pętla Prądowa* Cena dostępna w odpowiedzi na zapytanie ofertowe
Światłowodowy konwerter ADA-7020 jest urządzeniem służącym do łączenia urządzeń wyposażonych w interfejs Pętli Prądowej bez ingerencji w format przesyłanych danych. Użycie światłowodów zapewnia całkowitą izolację pomiędzy łączonymi urządzeniami oraz odporność na zakłócenia występujące na drodze przesyłowej. Połączenie światłowodowe realizowane jest linią składającą się z dwóch włókien, jedno włókno dla sygnału Tx i jedno dla Rx. Użycie dwóch takich konwerterów może posłużyć do komunikacji urządzeń znacznie oddalonych od siebie np. sterowników, wag, itp.
ADA-7020 jest wyposażony w listwę zacisków śrubowych dla połączeń Pętli Prądowej i zasilania. Do magistrali Pętli Prądowej zbudowanej na ADA-7020 można podłączyć dwa konwertery pracujące w trybie full duplex lub half duplex w topologii punkt-punkt oraz 15 konwerterów pracujące w trybie half duplex w topologii wielopunktu. Ochronę przeciwprzepięciową na każdej linii Pętli Prądowej wykonano na bazie diod przeciwprzepięciowych i bezpieczników.
Konwerter posiada wewnętrzną ochronę przeciwprzepięciową niskoenergetyczną dla każdej linii interfejsu Pętli Prądowej jednakże do ochrony odgromowej łącza należy zastosować zewnętrzne odgromniki np. typowe zabezpieczające linię telefoniczną.