Konwerter ETHERNET na RS-232 z MODBUS GATEWAY
ADA-13110MG

Konwerter ETHERNET na RS-232 z MODBUS GATEWAY* Cena dostępna w odpowiedzi na zapytanie ofertowe
Konwerter ADA-13110MG jest urządzeniem służącym do transmisji danych pomiędzy urządzeniami wyposażonymi w interfejs RS232 przez sieć LAN/WAN. Transmisja danych odbywa się bez ingerencji w format przesyłanych danych. Praca w sieci ETHERNET może odbywać się w trybie wirtualnego portu szeregowego (serwera portu), mostu szeregowego TCP, mostu szeregowego UDP, gniazd TCP, gniazd UDP, MODBUS Data Gateway`a. MODBUS Data Gateway konwertuje protokoły MODBUS-RTU master/slave i MODBUSASCII master/slave na protokół MODBUS-TCP i odwrotnie. Pozwala to na integrowanie urządzeń z MODBUS-RTU/ASCII z urządzeniami z MODBUS-TCP w ramach jednej sieci.
Posiada wbudowany serwer WWW umożliwiający zdalną konfigurację i zarządzanie przez przeglądarkę internetową. Wyposażony jest w standardowe złącze DB-9M(męskie) interfejsu RS232, listwę zacisków śrubowych do podłączenia zasilania oraz złącze modularne (RJ45) do podłączenia sieci ETHERNET. Konwerter ADA-13110MG transmituje dane przez interfejs RS232 z maksymalną prędkością do 230,4kbps.Urządzenie do swego działania wykorzystuje sygnały: Rx, Tx, RTS, CTS, DTR, DSR, DCD interfejsu RS232. Do portu RS232 ADA-13110MG można podłączyć centrale telefoniczne, czytniki kodów kreskowych, modemy, wagi, czytniki kart magnetycznych. Konwerter przystosowany jest do zasilania z zewnętrznego źródła napięcia stałego, którego wartość powinna zawierać się w granicach od 10V= do 30V=, moc pobierana z zasilacza do 3W. Posiada zabezpieczenie przed odwrotną polaryzacja zasilania i zabezpieczenie przeciwprzepięciowe ESD 15kV na liniach interfejsu RS232.
Razem z konwerterem ADA-13110MG dostarczamy sterowniki, które po zainstalowaniu tworzą w systemie operacyjnym (Windows 98ME,2000,XP,2003,Vista,7, 8.x, 10 ; Linux) dodatkowy port COM. Port ten o kolejnym wolnym numerze np. COM3 może być używany jak standardowy port COM. Nie jest to jednak rzeczywisty port istniejący w komputerze tylko wirtualny tworzony przez system, dlatego niektóre programy działające pod DOS i odwołujące się do tego portu COM mogą działać nieprawidłowo.