Konwerter ETHERNET na Pętlę Prądową z MODBUS GATEWAY
ADA-13021MG

Konwerter ETHERNET na Pętlę Prądową z MODBUS GATEWAY* Cena dostępna w odpowiedzi na zapytanie ofertowe
Konwerter ADA-13021MG jest urządzeniem służącym do transmisji danych pomiędzy urządzeniami wyposażonymi w interfejs pętli prądowej przez sieć LAN/WAN. Praca w sieci LAN/WAN może odbywać się w trybie wirtualnego portu szeregowego, mostu szeregowego TCP, mostu szeregowego UDP, gniazd TCP, gniazd UDP, MODBUS Data Gateway`a.
MODBUS Data Gateway konwertuje protokoły MODBUS-RTU master/slave lub MODBUS-ASCII master/slave na protokół MODBUS-TCP i odwrotnie. Pozwala to na integrowanie urządzeń z MODBUS-RTU/ASCII z urządzeniami z MODBUS-TCP w ramach jednej sieci. Posiada wbudowany serwer WWW umożliwiający zdalną konfigurację i zarządzanie przez przeglądarkę internetową. Konwerter umożliwia transmisję danych przez interfejs Pętli Prądowej z prędkością do 38,4kbps.
ADA-13021MG wyposażony jest w listwę zacisków śrubowych dla skrętkowych połączeń Pętli Prądowej i zasilania oraz złącze RJ45 do podłączenia sieci ETHERNET. Urządzenie do swego działania wykorzystuje sygnały: RX+,RX-,TX+,TX- interfejsu pętli prądowej wprowadzane przez listwę zaciskową. Do linii Pętli Prądowej zbudowanej na ADA-13021MG można podłączyć w topologii punkt-punkt urządzenie pracujące w trybie half duplex lub full duplex. Konwerter posiada wewnętrzną ochronę przeciwprzepięciową niskoenergetyczną dla każdej linii interfejsu Pętli Prądowej jednakże do ochrony odgromowej łącza należy zastosować zewnętrzne ochronniki.
Przystosowany jest do zasilania z zewnętrznego źródła napięcia stałego, którego wartość powinna zawierać się w granicach od 10V do 30V DC. Posiada separację galwaniczną pomiędzy zasilaniem a interfejsem ETHERNET i Petlą Prądową oraz optoizolację pomiędzy interfejsami Pętli Prądowej a ETHERNET. Razem z konwerterem dostarczamy sterowniki, które po zainstalowaniu tworzą w systemie operacyjnym (Windows 98ME,2000,XP,2003,Vista,7, 8.x, 10 ; Linux) dodatkowy port COM/TTY. Port ten o kolejnym wolnym numerze np. COM3 może być używany jak standardowy port COM.