Konwerter ETHERNET na Pętla Prądowa z MODBUS GATEWAY
ADA-13020MG

Konwerter ETHERNET na Pętla Prądowa z MODBUS GATEWAY* Cena dostępna w odpowiedzi na zapytanie ofertowe
Konwerter ADA-13020MG jest urządzeniem służącym do transmisji danych pomiędzy urządzeniami wyposażonymi w interfejs pętli prądowej przez sieć LAN/WAN.
Transmisja danych odbywa się bez ingerencji w format przesyłanych danych. Praca w sieci LAN/WAN może odbywać się w trybie wirtualnego portu szeregowego, mostu szeregowego TCP, mostu szeregowego UDP, gniazd TCP, gniazd UDP, MODBUS Data Gateway.
MODBUS Data Gateway konwertuje protokoły MODBUS-RTU/ SUNSPEC master/slave lub MODBUS-ASCII master/slave na protokół MODBUS-TCP i odwrotnie. Pozwala to na integrowanie urządzeń z MODBUS-RTU/ SUNSPEC/ ASCII z urządzeniami z MODBUS-TCP w ramach jednej sieci.
Konwerter ADA-13020MG transmituje dane przez interfejs pętli prądowej z maksymalną prędkością do 38,4kbps przez dwie pary skrętek. Wyposażony jest w listwę zacisków śrubowych dla skrętkowych połączeń Pętli Prądowej i zasilania oraz złącze RJ45 do podłączenia sieci ETHERNET.
Konwerter do swego działania wykorzystuje sygnały: RX+,RX-,TX+,TX- interfejsu pętli prądowej. Do linii Pętli Prądowej zbudowanej na ADA-13020MG można podłączyć w topologii punkt-punkt urządzenie pracujące w trybie half duplex lub full duplex.
Ochronę przeciwprzepięciową na każdej linii Pętli Prądowej wykonano na bazie diod przeciwprzepięciowych i bezpieczników. Konwerter posiada również wewnętrzną ochronę przeciwprzepięciową niskoenergetyczną dla każdej linii interfejsu Pętli Prądowej, jednakże do ochrony odgromowej łącza należy zastosować zewnętrzne ochronniki.
Razem z konwerterem ADA-13020MG dostarczamy sterowniki, które po zainstalowaniu tworzą w systemie operacyjnym dodatkowy port COM. Port ten o kolejnym wolnym numerze np. COM3 może być używany jak standardowy port COM. Nie jest to jednak rzeczywisty port istniejący w komputerze tylko wirtualny.